Банско


Hotel Casa Karina Банско, Бугарија

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

ноќевање од 27 € ПОВЕЌЕ

Hotel Zara Банско, Бугарија

Во едно од најромантичните и најубави катчиња во Банско се наоѓа сосема модерниот комплекс Зара. Хотелскиот комплекс Зара се наоѓа на околу 400 метри од станицата на ски лифтот, и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на ски лифтот хотелот Ви обезбедува бесплатен трансфер.

ноќевањe од 27 € ПОВЕЌЕ

Hotel Regnum Банско, Бугарија

Уживајте во перфектната локација во подножјето на Пирин планина со прекрасен панорамски поглед кој ви го нуди Apart Hotel&Spa Regnum. Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил.

ноќевањe од 109 € ПОВЕЌЕ

Hotel Bansko Spa and Holidays Банско, Бугарија

Четири ѕвездениот комплекс Банско Спа & Холидејс е изграден по водечките хотелски стандарди. Хотелот се наоѓа на западниот дел на градот и им овозможува на своите гости величествен поглед кон трите планини Пирин, Рила и Родопи. Модерно уреден со блескава елегантност хотелот располага со 80 двокреветни стандардни соби, 9 двокреветни мансардни соби, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани.

ноќевањe од 22 € ПОВЕЌЕ

Hotel Orbilux Aparthotel Банско, Бугарија

Orbilux Aparthotel Bansko се наоѓа на 500 метри од ски гондолата во Банско, Бугарија. Хотелот Ви нуди на располагање затворен базен, спа центар,ресторан со зимска тераса и бесплатен бежичен интернет.

ноќевањe од 26 € ПОВЕЌЕ

Hotel Maria Antoaneta Банско, Бугарија

Maria Antoaneta Residence е прекрасен хотел со 3*** кој се наоѓа на само три минути оддалеченост од скилифтовите како и од Bansko Mall. Хотелот располага со голема надворешна тераса како и надворешен базен.

ноќевањe од17 € ПОВЕЌЕ

Hotel Belvedere Holiday Club Банско, Бугарија

Hotel Belvedere Holiday Club е комплекс од 3 згради со големо внатрешно пространство и зелена околина кој на гостите им нуди голем број удобства и одличен престој во апартмани.

ноќевањe од65 € ПОВЕЌЕ

Hotel Rimska Banja Разлог, Бугарија

Термалниот Спа Хотел “Римска бања” се наоѓа во селото Бања во Разлог и е опкружен со Рила, Пирин и Родопските планини, на само 5 километри од ски-центарот Банско.

ноќевањe од45 € ПОВЕЌЕ

Hotel Iceberg Банско, Бугарија

Iceberg е модерен нов хотел лоциран многу блиску до скилифтовите сместен во новиот дел на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби бар, меана, внатрешен базен, џакузи, сауна, фитнес сала, масажа, турска бања, Wi-Fi како и бесплатен паркинг. Хотелот исто така нуди и организира трансфер до скилифтовите.

3 ноќи 46 € ПОВЕЌЕ

Hotel Hermes Банско, Бугарија

Хермес се наоѓа на одлична локација, оддалечен на само неколку минути од центарот на Банско. Хотелот располага со паркинг,елегантно уредени соби,спа центар со сауна,парна бања,хидромасажна бања,фитнес,wi-fi,а хотелот нуди и бесплатен трансфер до ски лифтот.

3 ноќи 46 € ПОВЕЌЕ

Hotel Perun and Platinum Casino Банско, Бугарија

Локација : 350 м од жичарницата По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.

ноќевањe од 31 € ПОВЕЌЕ