Hotel Belvedere Holiday Club

Hotel Belvedere Holiday Club

Hotel Belvedere Holiday Club е комплекс од 3 згради со големо внатрешно пространство и зелена околина кој на гостите им нуди голем број удобства и одличен престој во апартмани. Има одлична локација - на само 4 минути пеш од кабинковиот лифт и во близина на новиот Мол на Банско. Хотелот располага со внатрешен и надворешен базен, СПА центар, детско катче, билјард, мини кошаркарско игралиште, соба со електронски игри, фудбалско игралиште, пинг понг маса. На гостите на располагање им се 3 паркинг простори, а во зимната сезона на располагање им е транспорт до кабинковиот лифт. Комплексот има и удобна сала за конференции со 120 места идеална за бизнис состаноци, семинари, обуки и слично.

Зима 2017/2018

Тип на апп./Термин Апартман со една спална(2 лица) Апартман со 2 спални(4 лица)
19.12-25.12.2017 г. 65 € 100 €
26.12-01.01.2018 г. 120 € 194 €
02.01.18-08.01.2018 г. 97 € 163 €
09.01.18-19.02.2018 85 € 143 €
20.02.18-01.04.2018 г. 65 € 100 €
Капацитет 2 + 2 4 + 2

Цената е за наем на апартман и вклучува:
- појадок,вечера,користење на базен,финска сауна,инфрацрвена сауна,парна бања,турска бања,фитнес,џакузи,бежичен интернет достапен во целиот комплекс,паркинг

Во цената не е вклучено:
- Патничко и здравствено осигурување

Попусти и доплати:
- Bозрасен на дополнителен кревет со појадок и вечера -23 еур од вечер
- дете од 6-11,99 год.,на доп.легло со појадок и вечера-23 еур од вечер

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2