Hotel Iceberg

Банско е зимски туристички центар на Планината Пирин, Бугарија. На надморска височина од 927м. Со своите убавини стана еден од најбараните зимски центри во Бугарија. Располага со повеќе жичари и ски-лифтови. Банско претставува вистинско уживање за љубителите на белите спортови, со својата атрактивна архитектура овозможува пријатен одмор.

Hotel Iceberg е модерен нов хотел лоциран многу блиску до скилифтовите сместен во новиот дел на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби бар, меана, внатрешен базен, џакузи, сауна, фитнес сала, масажа, турска бања, Wi-Fi како и бесплатен паркинг. Хотелот исто така нуди и организира трансфер до скилифтовите. Хотелот Iceberg располага со 24 двокреветни соби, 3 двокреветни супериор, 4 фамилијарни и 3 апартмани. Собите се опремени со кабелска телевизија, телефон, мини бар, бања со кабина за туширње како и фен.

 

Период Услуга Цена
10.01. - 13.01 3 ноќи ВВ 46 €
13.01. - 16.01 3 ноќи ВВ 46 €
16.01. - 19.01 3 ноќи ВВ 46 €
19.01. - 22.01 3 ноќи ВВ 46 €

 

Во цената е вклучено:
- 3 ноќи ВВ (ноќевање со појадок на шведска маса)
- турстичка такса

Во цената не е вклучено:
- Доплата  за превоз  35 €

Доплати:
- 7 € по лице за НВ (полупансион)

Попусти:
- дете до 2 год. - БЕСПЛАТНО
- дете од 2 - 6 год. на редовно легло 30% попуст, на доп. легло 70% попуст
- дете од 6 - 12 год. на редовно легло 30% попуст на доп. легло 50% попуст
- возрасен на доп. легло 20% попуст од редовна цена

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2