Велигден 2018

Хотел Каса Карина

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

Тип на сместување

 

ПРАЗНИЧНИ ПАКЕТИ НА БАЗА ALL INCLUSIVE

Термин: 05.04.2018 - 10.04.2018

  3-дневен 4-дневен 5-дневен
Двокреветна соба /1 pax/ 108 142 167
Студио /1 pax/ 108 142 167
Едноспален апт. /1pax/ 115 152 179
Двоспален апт. /1 pax/ 115 152 179
Единечна 162 212 250
Возрасен дополнителен кревет 86 113 133
Дете 5.99-11.99 г. на дополнителен кревет 65 85 100
Дете 5.99-11.99 г. на редовен кревет 70 92 109
Дете до 5.99 год.  на дополнителен кревет Бесплатно


Цените се по лице на ден во евра и вклучуваат:  ноќевање на база  All inclusive, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, бежичен интернет во целиот хотел, хотелско осигурување и туристичка такса.

 

  • - Храната и пијалоците по програма All inclusive се валидни само за основниот ресторан на хотелот;
  • - За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избраното мени на хотелот
  • - Програмата All inclusive започнува со ужина а се завршува со ручек;
  • - Лица до 18 г. немат право на алкохолни пијалоци;
  • - Влегување во собите од 14.00 ч. и напуштање до 12.00 ч.

 

ПЛАТЕНИ УСЛУГИ:

  1. Подземен паркинг со видео набљудување со ограничен број места: 10,00 лв. за 24 часа.
  2. Доплата за бањарка 5,00 лв. за целиот престој со оставен депозит од 30,00 лв.
  3. Домашно милениче до 5 кг – 10.00 лв. дневно.
  4. Детско креветче 5.00 лв. дневно се плаќа на лице место

 

Програма All inclusive:

- Појадок: 08:00 ч. – 10:00 ч.

- Ручек: 12:30 – 14:00 ч.

- Ужина : 16.00 – 17.00 ч.

- Вечера: 19.00 – 21.30 ч.

 

08.00 – 22.00 ч. – кафе, чај, сок, минерална вода.

13.00 – 22.00 ч. – бугарски алкохол

 

Капацитет: 

Тип на соба:

Минимален

Максимален

Двокреветна соба

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете  4-12 год. на редовен кревет

2 возрасни + 2 деца до 12 год.

2 возрасни + 1 возрасен

Студио

2 возрасни

1 возрасен+ 1 дете  4-12 год. на   редовен кревет

 

2 возрасни + 1 дете до 4 год.

Едноспален апартман

2 возрасни

2 возрасни + 1 возрасен

2 возрасен + 2 деца до 12 год.

Двоспален апартман

4 возрасни

2 возрасни + 2 деца 4-12 год. на  редовен кревет

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни + 2 деца до 12  год.

 


НАПОМЕНИ:                                                                                                                     

- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2