Hotel Maria Antoaneta Residence ***

Hotel Maria Antoaneta Residence

Maria Antoaneta Residence е прекрасен хотел со 3*** кој се наоѓа на само три минути оддалеченост од скилифтовите како и од Bansko Mall. Хотелот располага со голема надворешна тераса како и надворешен базен. Хотелот располага со 73 соби и ви нуди можност за сместување во студија како и апартмани со една или со две спални соби. Составен дел на секоја од собите е бања со кабина за туширање, телевизор со рамен екран, кабелска телевизија, интернет, мини бар. Некои од собите располагаат со кујна, балкон со поглед кон планината и дневна соба. Спа центарот на хотелот ви ги нуди следните услуги: внатрешен базен, надворешен базен, сауна, фитнес, парна бања, масажа.

ЦЕНИ СЕЗОНА 2017 – 2018

01.12-17.12.17
06.03–31.03.18
18.12–28.12.17
14.01–05.03.18
29.12-01.01.18

02.01–13.01.18

BB HB+ BB HB+ BB HB+ BB HB+
DBL 17 € 22 € 20 € 25 € 43 € 48 € 24 € 29 €
SGL 29 € 34 € 36 € 41 € 83 € 88 € 43 € 48 €
JUNIOR SUIT 18 € 23 € 21 € 26 € 46 € 51 € 25 € 30 €
JUNIOR SUIT + KITCHEN 19 € 24 € 22 € 27 € 47 € 52 € 26 € 31 €
JUNIOR SUIT + KITCHEN + FIREPLACE 20 € 25 € 23 € 28 € 48 € 53 € 27 € 32 €
ONE BEDROOM SUIT 21 € 26 € 24 € 29 € 49 € 54 € 28 € 33 €
ONE BEDROOM SUIT + KITCHEN 22 € 27 € 25 € 30 € 50 € 55 € 29 € 34 €
ONE BEDROOM SUIT + KITCHEN + FIREPLACE 23 € 28 € 26 € 31 € 51 € 56 € 30 € 35 €
FAMILY APP 19 € 25 € 22 € 27 € 47 € 52 € 26 € 31 €
FAMILY APP + FIREPLACE 20 € 25 € 23 € 28 € 48 € 53 € 27 € 32 €
Цената е по лице и вклучува:
- интернет, користење на базен, парна бања, сауна, фитнес, транспорт до ски гондолае

Во цената НЕ е вклучено :
- Туристичка такса за престој, 1€ на ден за возрасни и деца ( 2-12 г.)
- Доплата за кујна 4€ (во Suite), камин 4€ (во Suite), Соба со поглед кон планина 3€, Baby cot 3€,
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 55€ / возрасен, 27,50€ / дете (6-12г.)
- Максимален број на лица: DBL (2+0), STUDIO (2+1), JUNIOR SUIT (2+1), SUITE 1спална (2=2), APP 1 спална (2+2), APP 2 спални (4+2)
- минимум престој 3 ноќевања во периодот 28.12.2017-02.01.2018 и 03.01-13.01.2018г.

Попусти:
- Цена од 0 ДО 5.99 – БЕСПЛАТНО
- Прво Дете од 6 до 11.99 – БЕСПЛАТНО
- Второ дете од 6 до11.99 - 50%
- Возрасен на дополнителен кревет - 30%
- Бањарка за спа – 5 € за целиот престој
Деца од 6 до 11,99 на редовно легло плаќат 100% од цената.

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
- 25% за уплати до 30.09.2017, -20% за уплати до 31.10.2017, -15% за уплати до 30.11.2017, -10% за уплати до 21.12.2017.
- 6=5, 10=8 за пристигнувања во период 01.12.2017-05.03.2018; 6=4, 10 = 7 за пристигнувања во период од 06.03.2018 Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

  НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2