Велигден 2018

Хотел Муруте 4*

Хотел Мурите се наоѓа во околината на Разлог, 10 км од центарот на Банско. Сместувачкиот капацитет на комплексот се состои од  96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна. Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
За забава и рекреација хотелот нуди: тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година), изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава.

Вид на сместување

термин 06.04.2018 - 09.04.2018

3 ноќевања / All Inclusive

4 ноќевања / All Inclusive

АЗАЛИА - Двокреветна соба (2+0)

105€

140€

АЗАЛИА - Едноспален апартман (2+2)

115€

150€

АЗАЛИА - Двоспален апартман (4+2)

115€

150€

ОРХИДЕА - Двокреветна соба (2+0)

95€

125€

ОРХИДЕА - Едноспален апартман (2+2)

105€

140€

ОРХИДЕА - Двоспален апартман (4+2)

105€

140€


-Задолжителна доплата за Велигденски ручек - 12€ за возрасни, 6€ за деца од 4-13.99 год.

- Дете од 0-3.99 год. со 2 возрасни – бесплатно

- Прво дете од 04-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

- Второ дете од 04-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

- Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

- За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице и вклучуваат: 

- 3 или 4 ноќевања на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22 часот)   

- Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, фитнес) 

- Детски кат, интернет, паркинг 

 

Во цените не е вклучено: 

- Патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2