Orbilux Aparthotel ***

Orbilux Aparthotel

Orbilux Aparthotel Bansko се наоѓа на 500 метри од ски гондолата во Банско, Бугарија. Хотелот Ви нуди на располагање затворен базен, спа центар,ресторан со зимска тераса и бесплатен бежичен интернет. Сите апартмани и студија се модерно опремени и имаат комплетно опремена кујна со кујнски прибор, фрижидер и трпезариски дел.

ЦЕНИ 2017 - 2018

Максимално сместувањеСезона 1
01.12-21.12
07.01-18.01
18.02-31.03
Сезона 2
27.12-06.01


Сезона 3
22.12-26.12
19.01-17.02

Студио - 2 вoзрасни 2+1 27 € 45 € 30 €
Единечно сместување во студио 42 € 69 € 57 €
Апартман со 1 спална - 2 возрасни 2+2 31 € 50 € 34 €
Апартман со 2 спални - 4 возрасни 4+2 26 € 41 € 29 €

Цената е по лице и вклучува:
- осигурување, туристичка такса, сместување на на база појадок и вечера, бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, парна бања, ски гардероба, транспорт до ски лифтовите и обратно

Појадок и вечера шведска маса или мени

Доплати
Дополнителен кревет – возрасен
доплаќа фиксна цена по сезони
С1- 20 Евра, С2 - 32 Евра, С3 - 22 Евра
Деца од 3 до 12.99 г. На дополнителен
кревет
Плаќат 50% од цената
Деца до 2,99 г. бесплатно
Деца од 3 до 12.99 г. На редовен
кревет
Плаќат 70%
Новогодишна вечера - задолжителна возрасен - 50 Евра, дете - 23 Евра
Божиќна вечера 25.12.15 - не е
задолжителна
Возрасен - 30 Евра дете - 15 Евра
РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ :
- 20% попуст за резервации до 30.09.17 – плаќање до 13.10.17 15% попуст за резервации во периодот од 01.10.17 - 29.10.17 – плаќање до 10.11.17
- 10% попуст за резервации во периодот од 30.10.17 - 01.12.17 – плаќање до 15.12.17

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2