Hotel Regnum *****

Hotel Regnum

Локација : 400 м од жичарницата Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар : масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар.

Тип на сместување 21.12.17- 02.01.18


BB
23.12.17 – 26.12.17
03.01.18 – 09.01.18
19.01.18 -03.02.18
BB
10.01.18 – 18.01.18
04.02.18 – 28.02.18

BB
01.12.17 – 22.12.17
01.03.18 – 14.04.18

BB
Executive Suite for 2 pax - 1 спална 197 € 162 € 130 € 109 €
Executive Suite поглед планина for 2 pax 204 € 169 € 137 € 115 €
Executive Deluxe Suitefor 2 pax 1 спална 209 € 175 € 142 € 122 €
Executive Deluxe поглед планина for 2 pax 1 спална 215 € 180 € 148 € 127 €
Grand Suite for 4 pax - 2 спални 360 € 275 € 210 € 183 €
Grand Superior Suitе for 4 pax - 2 спални 370 € 286 € 222 € 194 €

Цените се дадени на ден за наем на соба според табелата на база ноќевање со појадок
*Користење на SPA Центар Регнум - затворен базен со детски дел, финска сауна, парна бања, амам, тропски туш, релакс зона, фитнес центар, џакузи
*Превоз до / од првата станица на гондолискиот лифт (по распоред)
*Детско игралиште и детска анимација (4-14 години)
*Wi-Fi интернет во целиот хотел

-Check-in по 15:00, check-out - до 12:00.

Попусти:
- Две деца од 0 до 10 години на дополнителен кревет бесплатно со 2 возрасни лица на база на BB
- 3 или 4 дете на екстра кревет од 0 до 10 години - плаќаат 75% од цената за возрасен на дополнителен кревет.

Додатоци:
- Полупансион - Вечера (вклучена или на мени): 15 евра за возрасни / 8 евра ❖ за дете од 6 до 10 години (вкл.). Не се вклучени пијалоци, освен минерална вода.

Во цената не е вклучено:
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 80€ / возрасен, 40€/ дете ( 11-16 г.)/ 20€ дете (6- 11г.)
- Доплата за Божиќна вечера (не задолжителна ) 40€ / возрсен , 20€ / дете (12-17 г)/ 10€ дете (6-12г.)

Промоции и акции
- -20 % за направени резервации во период: 16.09-31.10, -20% за направени резервации во период:01.11-21.11.2017
- доплата за Божиќна вечера (не задолжителна ) 40€ / возрсен , 20€ / дете (12-17 г)/ 10€ дете (6-12г.)

Максимален број на лица:
- Executive suite (4+2) GRAND suite (4+2)
*Минимум престој 5 ноќевања во периодот 27.12-02.01.2018, 3 ноќевања во периодот 23.12-26.12.2017

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2