Hotel Sv. Ivan Rilski ****

Sv. Ivan Rilski ****

СПА хотелот ,,Св. Иван Рилски” со 4**** е лоциран во непосредна близина на ски лифтот (5 минути со кола) и 15 минути пешачка одалеченост од центарот на Банско. Комлексот ,,Св. Иван Рилски” се состои од хотел со 4****, голем СПА и четири куќи со апартмани. СПА центарот располага со турска бања, инфрацрвена бања, класична и парна бања, затворен базен со обезбедена светлина, 3 сали за масажа, сала за релаксација и ледена соба. Комлексот во својот состав содржи и мини маркет, ресторан ,,Модерато” и механа ,, Чанове”. Исто така и има внатрешен двор и надоворешен двор со простор за играње за деца.

Вид соба Пакет 2 ноќи Пакет 3 ноќи Пакет 4 ноќи Пакет 5 ноќи Пакет 6 ноќи Пакет 7 ноќи
Двокреветна соба/студио 80 еур 110 еур 143 еур 178 еур 215 еур 252 еур
Апп.со 1 спална 92 еур 125 еур 160 еур 205 еур 247 еур 289 еур
Дете од 06-12 г.на дополнителен кревет 24 еур 36 еур 50 еур 61 еур 72 еур 86 еур
Возрасен на доп. кревет во двокреветна соба 60 еур 83 еур 108 еур 135 еур 162 еур 188 еур
Возрасен на доп.кревет во апп.со 1 спална 33 еур 49 еур 65 еур 82 еур 98 еур 114 еур
Еднокреветна соба 127 еур 175 еур 228 еур 286 еур 343 еур 400 еур

Цената е по лице и вклучува:
- Соодветен пакет ноќевања на база појадок и вечера;
- Бесплатно користење на голем затворен базен на природна светлина, џакузи, фитнес, сауна, парна бања,инфра ред сауна;
- превоз до Ски гондолата;
- Бесплатен интернет.

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2