Велигден 2018

Хотел Мараја 3*

Лоциран во подножјето на Пирин планина хотелот “Maraya” - Банско е неповторливо место за престој и одмор, кое што на секој посетител ќе му овозможи спокојство, слобода и хармонија. На гостите кои престојуваат во хотелот ќе им бидат овозможени одлични услови за одмор. Хотелот располага со 34 соби, 17 апармани и 5 делукс соби, сите опремени со модерен и атрактивен ентериер. На располагање има и ресторан, лоби бар, парна бања, базен, интернет, транспорт до ски лифтот, а покрај тоа и перфектна услуга. Хотелот се наоѓа на 10 мин. од гондолата на ски лифтот, со која што се искачувате на 2.600 надморска височина до највисоките покриени со снек писти, совршени за сноубординг и скијање. Удобната сауна, парна бања и базен, како и авантуристички мигови по ски-патеките на Банско, благопријатни за добро психичко и физичко здравје. За бизнис средбите на клиентите им стои на располагање конференциска сала, како и сеф за чување на важни документи и лични акцесори. Оние кои ја ценат добрата кујна ќе откријат вкусно и богато мени приготвено од професионалниот кулинарски тим на ресторанот, вистински кулинарски специјалитети и слатки искушенија. Хотел “Маrаya” ви нуди одлични можности за комплетен одмор. Повелете и уживајте во убавините на Банско!

 

     Период: 06.04-09.04.18

Цена: 75 € (4650 ден)

 

Во цената е вклучено:

-3 ноќевања на база HB(појадок, вечера + празничен ручек на 08.04.18) по лице.

                                                                                                                                                     

Доплати:

  • - Деца од 4 - 11.99 год на дополнително легло плаќа  40 €
  • - Деца од 4 - 11.99 год на редовно легло плаќа 60 €
  • - Деца на 12 год на дополнително легло плаќа 60 €
  • - Деца до 4 год на дополнително легло бесплатно.

 

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2