Hotel Maria Antoaneta Residence ***

Hotel Maria Antoaneta Residence

Maria Antoaneta Residence е прекрасен хотел со 3*** кој се наоѓа на само три минути оддалеченост од скилифтовите како и од Bansko Mall. Хотелот располага со голема надворешна тераса како и надворешен базен. Хотелот располага со 73 соби и ви нуди можност за сместување во студија како и апартмани со една или со две спални соби. Составен дел на секоја од собите е бања со кабина за туширање, телевизор со рамен екран, кабелска телевизија, интернет, мини бар. Некои од собите располагаат со кујна, балкон со поглед кон планината и дневна соба. Спа центарот на хотелот ви ги нуди следните услуги: внатрешен базен, надворешен базен, сауна, фитнес, парна бања, масажа.

17.04 – 09.09.2017 10.09-30.11.2017
Полупансион + (HB+) 20 € 21 €
Се вклучено (All Inclusive) 24 € 25 €
Цената е по лице за минимум 2 ноќевања и вклучува:
- Појадок и вечера на база полупансион - НВ
- Појадок, ручек и вечера на база Се вклучено - All inclusive
- Користење на внатрешен базен, фитнес, две сауни, парна бања, надворешен базен и безжичен интернет
- Туристичка такса
- Хотелско осигурување

Попусти:
- Деца од 0-5.99год. – бесплатно
- Прво дете од 6 до 11.99год. – бесплатно
- Второ и други деца од 6 до 11.99год. - - 50%
- Возрасен на дополнителен кревет - - 30%
- Деца од 6 до 11,99год. на редовен кревет плаќат 100% од цената

Дополнителни услуги:
- За апартман – 10 € на ден за сместување
- Подземен паркинг – 5 € за 24 часа
- Бебешко креветче – 3 € на ден
- Крпа за спа – 3 € за целиот престој
- Бањарка за спа – 5 € за целиот престој
- Домашни миленичиња до 10кг. - 5 € на ден

Дополнителни информации:
- Сместувањето во хотелот е во 14:00 h, а напуштањето на хотелот 12:00 h.
- Доколку има помалку од 30 гости во хотелот, за база Се вклучено, оброците се избираат од менито на хотелот
- Доручек 08:00 – 10:00 h
- Ручек 12:30 – 14:00 h
- Вечера 19:30 – 21:30 h

  НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2