Hotel Bansko Spa & Holidays ****

Hotel Bansko Spa & Holidays

Четири ѕвездениот комплекс Банско Спа & Холидејс е изграден по водечките хотелски стандарди. Хотелот се наоѓа на западниот дел на градот и им овозможува на своите гости величествен поглед кон трите планини Пирин, Рила и Родопи. Модерно уреден со блескава елегантност хотелот располага со 80 двокреветни стандардни соби, 9 двокреветни мансардни соби, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани. Сите тие се опремени со телефон, ТВ, интернет, клима, сеф, мини бар и купатило. Повеќето од собите имаат и просторни балкони. Хотелот располага со модерен сигурносен систем, со тоа што сите соби се отклучуваат со магнетни чипови. Хотел Банско Спа & Холидејс им овозможува на своите гости и дополнителни услуги како: рум-сервис, фризерски услуги, велосипеди за наем, различни екскурзии, две конференциски сали со капацитет од 60-100 места опремени со соодветна технологија и многу други. На Ваше располагање се и ресторан, традиционална бугарска меана со национална кујна каде ќе имате можност да ги вкусите највкусните кулинарски искушенија приготвени од професионални кувари. Хотел Банско Спа & Холидејс може да се пофали со најмодерниот Спа центар кој нуди топла и прекрасна атмосфера.


Зима 2017-2018 Ниска сезона Божиќ Нова Година Средна сезона Ниска Сезона
HB HB HB HB HB
Сместување 01.12.17-22.12.17
/не важи за период
01-09/12/2017
23.12.17-27.12.17 28.12.17-02.01.18 03.01.18-28.02.18 01.03.18-31.03.18
Двокреветна соба /DBL /по лице/ 2+2 22 € 32 € 52 € 30 € 22 €
Единична соба/SGL 31 € 46 € 76 € 44 € 31 €
Фамилијарна соба/FAM/по лице/ 2+3 27 € 37 € 57 € 35 € 27 €
Мансардна соба/Mansard room/по лице/ 2+0 21 € 31 € 50 € 30 € 22 €
Апартман/APP наем 2pax / 2+2 64 € 85 € 125 € 81 € 64 €

Зима 2017-2018 Ниска сезона Божиќ Средна сезона Ниска Сезона
All inclusive All inclusive All inclusive All inclusive
Сместување 01.12.17-22.12.17
/не важи за период
01-09/12/2017
23.12.17-27.12.17 03.01.18-28.02.18 01.03.18-31.03.18
Двокреветна соба /DBL /по лице/ 2+2 27 € 37 € 34 € 27 €
Единична соба/SGL 38 € 54 € 50 € 38 €
Фамилијарна соба/FAM/по лице/ 2+3 32 € 42 € 39 € 32 €
Мансардна соба/Mansard room/по лице/ 2+0 26 € 37 € 34 € 26 €
Апартман/APP наем 2pax / 2+2 76 € 97 € 93 € 76 €

Во цената е вклучено:
- ноќевање
- исхрана на база се вклучено по приложена програма
- користење на базен,сауна, парна бања, релакс зона, дитнес
- WI-FI
- паркинг
- транспорт до ски лифтот и обратно до хотелот

Попусти:
- Дете до 6,99 години сместено на дополнителен кревет со 2 возрасни - бесплатно
- Две деца до 6,99 години со 2 возрасни - првото дете е бесплатно, второто дете плаќа 30% од цената за возрасен
- Дете до 6,99 години на редовен кревет со 1 возрасен е бесплатно, а возрасниот плаќа по цена за еднокреветна соба
- Дете од 7 - 13,99 години на дополнителен кревет со 2 возрасни - 50% попуст за секое дете
- Дете од 7 - 13,99 години на редовен кревет со 1 возрасен има 30% попуст од цената за возрасен
- Трет возрасен на дополнителен кревет - 30% попуст

Гала вечери, Програма All inclusive - се вклучено :
Доплаќање за Коледна гала вечера на сет мени – 30 евра/ возрасен и 15 евра/ дете 4-13,99г./ Божиќна гала вечера не е задолжителна.
Во цената НЕ е вклучено:
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 75€ / возрасен, 37,5€ / дете (7-14г.)
Доплата за Божиќна вечера ( не задолжителна ) 30€ / возрсен , 15€ / дете ( 4-14 г)

Програма All inclusive - се вклучено :
Доручек шведска маса - 07:30 – 10:00
- Пијалоци - вода, сок, топли пијалоци од апарат

Ручек шведска маса или мени - 12:30 – 14:00
- Пијалоци - вода, сок, топли пијалоци од апарат, локални алкохолни пијалоци, пиво и вино

Ужина - 15:00 – 17:30сен
- Вклучува - сендвичи, колачи, овошје
- Пијалоци - вода, сок, топли пијалоци од апарат

Вечера шведска маса - 19:00 – 21:00
- Пијалоци - вода, сок, топли пијалоци од апарат, локални алкохолни пијалоци, пиво и вино

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2