Hotel Rila ****

Hotel Rila

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 28.12-06.01.2018 07.01-13.01.2018 14.01-27.01.2018 17.12-27.12.2018 18.03-05.04.2018
Вид на сместување | Период на престој (мин.3 ноќевања) 28.01-24.02.2018 25.02-04.03.2018 05.03-17.03.2018
Двокреветна соба - стандард, поглед ресорт 2+1 89 € 73 € 58 € 54 € 40 €
Двокреветна соба - стандард, поглед стаза 2+1 92 € 76 € 62 € 57 € 43 €
Двокреветна соба - супериор, поглед ресорт 2+1 109 € 90 € 70 € 65 € 47 €
Двокреветна соба - супериор, поглед стаза 2+1 112 € 94 € 74 € 68 € 51 €
Фамилијарна супериор соба - студио, поглед ресорт 2+2 109 € 90 € 70 € 65 € 47 €
Фамилијарна супериор соба - студио, поглед стаза 2+2 112 € 94 € 74 € 68 € 51 €
Супериор сјуит - едноспален апартман, поглед ресорт *цена за соба 2+2 327 € 271 € 211 € 195 € 142 €
Супериор сјуит - едноспален апартман, поглед стаза *цена за соба 2+2 337 € 281 € 221 € 205 € 152 €

Цената вклучува:
- појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен и џакузи, интернет во лоби, паркинг.

За гостите сместени во супериор соби вклучено е и :
- користење на термо зона и фитнес центар, интернет во собите, ски гардеробер.

Дополнителни услови :
- Деца до 1.99 год. - бесплатно
- Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна стандард или супериор соба - доплаќа 20% од цената за возрасен
- Деца од 2-11.99 год. сместени во фамилијарна соба : прво дете доплаќа 20%, второ дете доплаќа 50% од цената за возрасен
- Прво дете сместено во супериор сјуит - бесплатно. Второ и трето дете доплаќа 10% од цената за сјуит
- Трет и четврт возрасен сместени во супериор сјуит - доплаќаат 10% од цената за сјуит
- Еден возрасен сместен со деца до 11.99 год. - прво дете доплаќа 70% од цената за возрасен, второ дете доплаќа 50% од цената за возрасен
- Доплата за еднокреветна соба - 50% од цената за во двокреветна соба
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 65€, дете - 35€
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2