Vila Joana

Vila Joana

Вила Јоана или поранешно - Студио "Stavros" се наоѓа наспроти хотелот Maya Bay, оддалечени околу 300 метри од прекрасната песочна плажа во Калитеа. Објектот е нова градба и се состои од студија кои располагаат со комплетно опремена кујна, TВ, клима уред (се доплаќа), купатило и пространи тераси за уживање во летните вечери.
Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, кујната е во одделна просторија.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Претпродажба до 31.03.2018


Термин 20.05 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
Студио (мин. 2 лица) 84 € 104 € 114 € 124 € 134 € 149 € 159 € 169 € 179 €
49 € 69 € 84 € 94 € 104 € 111 € 119 € 126 € 136 €

Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09
Студио (мин. 2 лица) 179 € 179 € 179 € 174 € 159 € 139 € 114 € 104 € 84 €
139 € 139 € 139 € 134 € 122 € 104 € 89 € 71 € 66 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
05:30 Кочани - автобуска станица
06:00 Скопје - пред агенцијата
06:00 Штип - пред новата пошта
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
07:00 Струмица - пред агенцијата
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термин 20.05 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
1/2 Студио наем 128 € 168 € 188 € 208 € 228 € 258 € 278 € 298 € 318 €
86 € 121 € 136 € 151 € 170 € 196 € 212 € 228 € 244 €
1/3 Студио наем 148 € 188 € 208 € 228 € 248 € 278 € 298 € 318 € 338 €
99 € 128 € 134 € 158 € 179 € 209 € 222 € 238 € 262 €
Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09
1/2 Студио наем 318 € 318 € 318 € 308 € 278 € 238 € 188 € 168 € 128 €
250 € 250 € 250 € 242 € 218 € 170 € 140 € 125 € 95 €
1/3 Студио наем 338 € 338 € 338 € 328 € 298 € 258 € 208 € 188 € 148 €
271 € 271 € 271 € 259 € 239 € 179 € 149 € 134 € 104 €

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2