Vila Mythos

Vila Mythos

Комплетно нов објект со капацитет од 20-тина соби распоредени на 3 нивоа: приземје, прв и втор спрат. Секоја од собите е модерно уредена, со сопствена комплетно опремена мини кујна, телевизор со рамен екран, клима уред, тераса и купатило. Вила Митос на своите гости исто така им нуди и бесплатен безжичен интернет. Објектот се наоѓа во мирниот дел, на околу стотина метри оддалеченост од познатото и живо шеталиште во идиличното место Калитеа, на првиот крак од полуостровот Халкидики - Касандра. Шармантната и секогаш жива Калитеа исто така е позната по своите прекрасни плажи со бел песок и кристално бистра вода со тиркизна боја, кои се оддалечени на околу петстотина метри од вилата. (Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место)
Вид на соби:
- студио двокреветно, трокреветно и четворокреветно: 2, 3 или 4 кревети во иста просторија со кујна
- апартман со 1 спална: две простории со по 2-3 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)
- апартман со 2 спални: три простории со по 2 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Претпродажба до 31.03.2018


Термин 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
Студио (мин. 2 лица) 99 € 109 € 119 € 129 € 139 € 149 € 159 € 169 €
64 € 79 € 89 € 99 € 106 € 114 € 121 € 131 €
Студио (4 лица) 69 € 74 € 79 € 84 € 89 € 94 € 99 € 109 €
44 € 54 € 59 € 65 € 69 € 73 € 81 € 89 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 79 € 84 € 89 € 94 € 99 € 109 € 114 € 119 €
49 € 59 € 67 € 73 € 76 € 84 € 93 € 97 €
Апартман 2 спални (мин. 4 лица) 89 € 94 € 99 € 104 € 109 € 119 € 124 € 134 €
59 € 69 € 74 € 80 € 84 € 91 € 101 € 109 €

Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09
Студио (мин. 2 лица) 169 € 169 € 169 € 164 € 149 € 129 € 109 € 99 € 79 €
134 € 134 € 134 € 129 € 117 € 99 € 84 € 66 € 61 €
Студио (4 лица) 109 € 109 € 109 € 104 € 99 € 84 € 74 € 69 € 59 €
92 € 92 € 92 € 88 € 84 € 65 € 58 € 46 € 46 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 119 € 119 € 119 € 114 € 109 € 94 € 84 € 79 € 69 €
100 € 100 € 100 € 96 € 92 € 73 € 65 € 51 € 48 €
Апартман 2 спални (мин. 4 лица) 134 € 134 € 134 € 134 € 119 € 104 € 94 € 89 € 74 €
112 € 112 € 112 € 112 € 100 € 80 € 73 € 61 € 58 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
05:30 Кочани - автобуска станица
06:00 Скопје - пред агенцијата
06:00 Штип - пред новата пошта
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
07:00 Струмица - пред агенцијата
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

 

Термин 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
1/2 Студио 148 € 168 € 188 € 208 € 228 € 248 € 268 € 288 €
111 € 126 € 141 € 160 € 186 € 202 € 218 € 234 €
1/3 Студио 157 € 177 € 197 € 217 € 237 € 257 € 277 € 307 €
118 € 133 € 148 € 169 € 196 € 212 € 228 € 252 €
1/4 Студио 166 € 186 € 206 € 226 € 246 € 266 € 286 € 326 €
125 € 140 € 155 € 178 € 205 € 221 € 237 € 269 €
Апартман 1 спална 206 € 226 € 246 € 266 € 286 € 326 € 346 € 366 €
155 € 170 € 185 € 208 € 223 € 269 € 285 € 301 €
Апартман 2 спални 246 € 266 € 286 € 306 € 326 € 366 € 386 € 426 €
185 € 200 € 215 € 242 € 273 € 305 € 321 € 353 €

Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09
1/2 Студио 288 € 288 € 288 € 278 € 248 € 208 € 168 € 148 € 108 €
240 € 240 € 240 € 232 € 208 € 160 € 130 € 115 € 85 €
1/3 Студио 307 € 307 € 307 € 292 € 267 € 217 € 177 € 157 € 117 €
261 € 261 € 261 € 249 € 229 € 169 € 139 € 124 € 94 €
1/4 Студио 326 € 326 € 326 € 306 € 286 € 226 € 186 € 166 € 126 €
281 € 281 € 281 € 265 € 249 € 178 € 148 € 133 € 103 €
Апартман 1 спална 366 € 366 € 366 € 346 € 326 € 266 € 226 € 206 € 166 €
313 € 313 € 313 € 297 € 281 € 208 € 178 € 163 € 133 €
Апартман 2 спални 426 € 426 € 426 € 426 € 366 € 306 € 266 € 246 € 186 €
366 € 366 € 366 € 366 € 318 € 242 € 212 € 197 € 152 €

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2