Банско

Банско е зимски туристички центар на Планината Пирин, Бугарија. Со своите убавини стана еден од најбараните зимски центри во Бугарија. Располага со повеќе жичари и ски-лифтови. Банско претставува вистинско уживање за љубителите на белите спортови, со својата атрактивна архитектура овозможува пријатен одмор.


Хотел МУРИТЕ **** (зграда Орхидеа) -10% попуст за рана резервација и уплата до 15.12.2017

Вид на сместување 29.12-02.01.2018 (4 HB) 30.12-02.01.2018 (3 HB)
Двокреветна соба (2+0) 165 € 125 €
Едноспален апартман (2+2) 190 € 145 €
Двоспален апартман (4+2) 165 € 125 €
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€ , деца (6-13.99 год.) – 35€


Хотел ПЕРУН ЛОЏ **** 10% попуст за рана резервација и уплата до 30.11.2017

Вид на сместување 29.12-02.01.2018 (4 HB) 30.12-02.01.2018 (3 HB)
Студио (2+1) 245 € 185 €
Едноспален апартман (2+2) 265 € 200 €
Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 80€ , деца (5-11.99 год.) – 40€


Хотел ПЕРУН ПЛАТИНУМ **** -5% попуст за рана резервација и уплата до 30.11.2017

Вид на сместување 29.12-02.01.2018 (4 HB) 30.12-02.01.2018 (3 HB)
Двокреветна соба – економи (2+1) 285 € 215 €
Двокреветна соба – со балкон (2+1) 305 € 230 €
Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 75€ , деца (5-11.99 год.) – 40€ (резервации без новогодишна вечера – на барање)


Хотел Орбилукс *** -10% попуст за рана резервација и уплата до 15.12.2017

Вид на сместување 29.12-02.01.2018 (4 HB) 30.12-02.01.2018 (3 HB)
Двокреветна соба (2+0) 180 € 135 €
Едноспален апартман (2+2) 200 € 150 €
Двоспален апартман (4+2) 164 € 123 €
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€ , деца (6-12.99 год.) – 23€


Хотел Каса Карина ****

Вид на сместување 29.12-02.01.2018 (4 HB) 30.12-02.01.2018 (3 HB)
Двокреветна соба (2+1) 208 € 156 €
Едноспален апартман (2+2) 240 € 180 €
Двоспален апартман (4+2) 240 € 180 €
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€ , деца (6-11.99 год.) – 45€


Хотел Мариа Антоанета *** -15% за уплати до 30.11.2017, -10% за уплати до 21.12.2017

Вид на сместување 29.12-02.01.2018 (4 BB) 30.12-02.01.2018 (3 BB)
Двокреветна соба (2+1) 172 € 129 €
Едноспален апартман (2+2) 196 € 147 €
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 55€ / возрасен, 27,50€ / дете (6-12г.)


Хотел Bansko Spa & Holidays ****

Вид на сместување 29.12-02.01.2018 (4 BB) 30.12-02.01.2018 (3 BB)
Двокреветна соба (2+2) 208 € 156 €
Фамилијарна соба (2+3) 228 € 171 €
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 75€ / возрасен, 37,5€ / дете (7-14г.)

Цената е по лице и вклучува:
- 3 или 4 ноќевања на база појадок и вечера
- Користење на внатрешен базен и СПА Центар
- Транспорт до жичарница
- Интернет.

Цената не вклучува:
- Патничко осигурување.
*Доплата за организиран превоз – 40 € повратен билет

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2