Vila Paraskevi

Vila Paraskevi

Вила Параскеви (поранешна Вила Теодора) се наоѓа на 200 метри од песочната плажа на Олимпик Бич. Објектот е комплетно саниран во 2009тата, а делумно реновиран оваа година. Се состои од 12 трокреветни студија, а секое од нив располага со пространа тераса, комплетно опремена кујна, тоалет и телевизор. Некои од студијата располагаат со клима уред. Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место. За своите гости објектот нуди и бесплатен безжичен интернет (WiFi).

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Претпродажба до 31.03.2018
(цените важат за ограничен број соби за целосна уплата до споменатиот термин)
Термин 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
Студио 2-4 лица 74 € 89 € 104 € 114 € 119 € 129 € 139 €
54 € 69 € 82 € 89 € 93 € 107 € 115 €

Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09
Студио 2-4 лица 149 € 149 € 149 € 144 € 134 € 119 € 104 € 84 €
124 € 124 € 124 € 119 € 104 € 93 € 82 € 66 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
05:30 Кочани - автобуска станица
06:00 Скопје - пред агенцијата
06:00 Штип - пред новата пошта
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
07:00 Струмица - пред агенцијата
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

(цените важат за ограничен број соби за целосна уплата до споменатиот термин)

 

Термин 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
1/2 Студио 118 € 148 € 168 € 188 € 198 € 218 € 238 €
92 € 126 € 142 € 158 € 166 € 182 € 198 €
1/3 + 1 Студио 138 € 168 € 188 € 213 € 223 € 243 € 263 €
108 € 142 € 158 € 178 € 186 € 202 € 218 €
Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09
1/2 Студио 258 € 258 € 258 € 248 € 228 € 198 € 168 € 128 €
214 € 214 € 214 € 206 € 190 € 166 € 142 € 110 €
1/3 + 1 Студио 283 € 283 € 283 € 273 € 248 € 218 € 188 € 148 €
234 € 234 € 234 € 226 € 206 € 182 € 158 € 126 €

Во цената е вклучено:
- наем на студио за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2