Hotel Ariti

Hotel Ariti

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и одделна комплетно опремена мини-кујна, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.
Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Претпродажба до 31.03.2018
Термин 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
Студио 2-4 лица 69 € 79 € 94 € 109 € 119 € 124 € 134 € 144 €
46 € 56 € 71 € 84 € 91 € 95 € 109 € 117 €
Дуплекс до 6 лица 59 € 69 € 79 € 89 € 99 € 106 € 114 € 119 €
44 € 54 € 61 € 69 € 76 € 81 € 93 € 97 €

Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09
Студио 2-4 лица 154 € 154 € 154 € 149 € 139 € 124 € 109 € 89 € 79 €
129 € 129 € 129 € 124 € 109 € 95 € 84 € 68 € 61 €
Дуплекс до 6 лица 124 € 124 € 124 € 124 € 114 € 104 € 89 € 74 € 69 €
104 € 104 € 104 € 104 € 90 € 80 € 68 € 57 € 54 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
05:30 Кочани - автобуска станица
06:00 Скопје - пред агенцијата
06:00 Штип - пред новата пошта
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
07:00 Струмица - пред агенцијата
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

(цените важат за ограничен број соби за целосна уплата до споменатиот термин)

 

Термин 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
1/2 студио 118 € 128 € 158 € 178 € 198 € 208 € 228 € 248 €
88 € 96 € 130 € 146 € 162 € 170 € 186 € 202 €
1/3 студио 133 € 148 € 178 € 198 € 223 € 233 € 253 € 273 €
102 € 114 € 148 € 164 € 184 € 192 € 208 € 224 €
1/4 студио 153 € 168 € 198 € 218 € 243 € 253 € 273 € 293 €
120 € 132 € 166 € 182 € 202 € 210 € 226 € 242 €
1/6 студио 178 € 208 € 228 € 268 € 308 € 338 € 368 € 388 €
146 € 178 € 194 € 226 € 258 € 282 € 306 € 322 €

Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09
1/2 студио 268 € 268 € 268 € 258 € 238 € 208 € 178 € 138 € 118 €
224 € 224 € 224 € 216 € 200 € 170 € 146 € 114 € 98 €
1/3 студио 293 € 293 € 293 € 283 € 258 € 228 € 198 € 158 € 133 €
249 € 249 € 249 € 241 € 221 € 188 € 164 € 132 € 112 €
1/4 студио 313 € 313 € 313 € 303 € 278 € 248 € 218 € 178 € 148 €
270 € 270 € 270 € 262 € 242 € 206 € 182 € 150 € 126 €
1/6 студио 408 € 408 € 408 € 408 € 368 € 328 € 268 € 208 € 188 €
351 € 351 € 351 € 351 € 319 € 274 € 226 € 178 € 162 €


Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2