Vila Agapi

Vila Agapi

Вила Агапи се наоѓа не далеку од центарот на Полихроно и тоа на само 200 метри од прекрасната песочната плажа на Полихроно. Во својот состав вилата располага со 4 студија и 1 апартман. Заедничко на сите соби е тоа што нудат сопствена комплетно опремена кујна, купатило, ТВ, клима уред (се плаќа 3 евра од ден), тераса со гарнитура и завидна комоција. Самото место дење ви нуди уживање во бујната медитеранска вегетација со плитка, песочна плажа и кристално чисто море со тиркизна боја, а навечер богат избор на места за забава – таверни, кафичи и креативни продавници.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Трокреветни студија со 3 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Едноспален апартман со затворена спална со дупли кревет, дневен престој во склоп со кујната со 2 софи и еден единечен кревет.


Претпродажба до 31.03.2018


Термин 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
Студио (мин. 2 лица) 99 € 109 € 119 € 129 € 139 € 149 € 159 € 169 €
64 € 79 € 89 € 99 € 106 € 114 € 121 € 131 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 79 € 84 € 89 € 94 € 99 € 109 € 114 € 119 €
49 € 59 € 67 € 73 € 76 € 84 € 93 € 97 €

Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09
Студио (мин. 2 лица) 169 € 169 € 169 € 164 € 149 € 129 € 109 € 99 € 79 €
134 € 134 € 134 € 129 € 117 € 99 € 84 € 66 € 61 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 119 € 119 € 119 € 114 € 109 € 94 € 84 € 79 € 69 €
100 € 100 € 100 € 96 € 92 € 73 € 65 € 51 € 48 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
05:30 Кочани - автобуска станица
06:00 Скопје - пред агенцијата
06:00 Штип - пред новата пошта
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
07:00 Струмица - пред агенцијата
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

 

Термин 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07
1/2 Студио 148 € 168 € 188 € 208 € 228 € 248 € 268 € 288 €
111 € 126 € 141 € 160 € 186 € 202 € 218 € 234 €
1/3 Студио 157 € 177 € 197 € 217 € 237 € 257 € 277 € 307 €
118 € 133 € 148 € 169 € 196 € 212 € 228 € 252 €
Апартман 1 спална 206 € 226 € 246 € 266 € 286 € 326 € 346 € 366 €
155 € 170 € 185 € 208 € 223 € 269 € 285 € 301 €

Термин 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09
1/2 Студио 288 € 288 € 288 € 278 € 248 € 208 € 168 € 148 € 108 €
240 € 240 € 240 € 232 € 208 € 160 € 130 € 115 € 85 €
1/3 Студио 307 € 307 € 307 € 292 € 267 € 217 € 177 € 157 € 117 €
261 € 261 € 261 € 249 € 229 € 169 € 139 € 124 € 94 €
Апартман 1 спална 366 € 366 € 366 € 346 € 326 € 266 € 226 € 206 € 166 €
313 € 313 € 313 € 297 € 281 € 208 € 186 € 163 € 133 €
Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2