Vila Stavros

Vila Stavros

Вила Ставрос се наоѓа во Полихроно – место кое поради својата прекрасна географска положба прерасна во идеална туристичка дестинација за сите оние кои сакаат да уживаат во песочна плажа со кристално чисто море, Се наоѓа на околу 300 метри далечина од прекрасната плажа во мирен дел на Полихроно. Вилата располага со дуплекс апартмани кои се опремени со посебна кујна, две спални, купатило, ТВ и клима уред (се плаќа 3 евра од ден).
Детален опис на собите:
Четирикреветни апартмани со две затворени спални и одвоена кујна.
Четирикреветни апартмани со една затворена спална и 2 единечни кревети во склоп на кујната.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз


Термин 29.07 05.08 12.08 19.08
Апартман (мин. 4 лица) 119 € 119 € 119 € 114 €
       
Термин 26.08 02.09 09.09 16.09
Апартман (мин. 4 лица) 99 € 89 € 69 € 59 €
       

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во апартман по лице ( мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
05:30 Кочани - автобуска станица
06:00 Скопје - пред агенцијата
06:00 Штип - пред новата пошта
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
07:00 Струмица - пред агенцијата
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

 

Термин 29.07 05.08 12.08 19.08
Апартман до 4 лица 378 € 378 € 378 € 348 €
       
Термин 26.08 02.09 09.09 16.09
Апартман до 4 лица 288 € 268 € 168 € 138 €
       

Во цената е вклучено:
- наем на апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2