VILLA ALBATROS

VILLA ALBATROS

Вилата  се наоѓа во самиот центар на Неос Мармарас и е на само десетина метри од неговото познато шеталиште. Локацијата, која на нејзините гости им овозможува брзо и едноставно да стигнат до сите градски содржини, секогаш ја издвојувала како интересен објект за одмор во оваа позната летна дестинација. Близината на градската марина, малите градски плажи, како и автобуската станица и останатите актуелни објекти, ја издвојуваат како одличен објект при сместување во Неос Мармарас.

Наем на студио

цени за цело студио за 7 ноќевања без превоз

Термин 29.07 05.08 12.08 19.08
Студио до 3 лица 382 € 382 € 382 € 348 €

 

Термин 26.08 02.09 09.09 16.09 23.09
Студио до 3 лица 302 € 252 € 202 € 162 € 129 €

 


Доплата за превоз по намалени цени

Термин 29.07 05.08 12.08 19.08
Возрасен 30 € 30 € 30 € 30 €
Дете 20 € 20 € 20 € 20 €

 

Термин 26.08 02.09 09.09 16.09 23.09
Возрасен 30 € 15 € 15 € 10 € 10 €
Дете 20 € 10 € 10 € 5 € 5 €

 

Во цената е вклучено:
- Наем на студио за 7 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот

 

Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- Употребата на клима уред во објектот е бесплатна (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.