VILLA MARMARAS BLUE SEA

VILLA MARMARAS BLUE SEA

Villa MARMARAS BLUE SEA  е оддалечен на 800 метри од плажа во Неос Мармарас и 400 метри од центар. Во понудата на овој објект има двокреветни, трокеветни и четворокреветни студиа опремени со тоалет, клима, ТВ, балкон, мини кујна и заеднички простор за дружење.

Наем на студио

цени за цело студио за 7 ноќевања без превоз

Претпродажба до 20.04.2018
Термин 20.05 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07 22.07
Студио за 2 лица 114 € 143 € 178 € 196 € 216 € 237 € 261 € 287 € 315 € 338 €
  107 € 133 € 166 € 183 € 201 € 221 € 243 € 267 € 293 € 315 €
Студио до 3 лица 122 € 152 € 190 € 209 € 230 € 253 € 278 € 306 € 336 € 360 €
  114 € 142 € 177 € 195 € 214 € 236 € 259 € 285 € 313 € 335 €
Студио до 4 лица 129 € 162 € 202 € 222 € 244 € 269 € 296 € 325 € 357 € 382 €
  120 € 151 € 188 € 207 € 227 € 251 € 276 € 303 € 333 € 356 €

 

Термин 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09 23.09
Студио за 2 лица 338 € 338 € 338 € 307 € 267 € 223 € 178 € 143 € 114 €
  315 € 315 € 315 € 286 € 249 € 208 € 166 € 133 € 107 €
Студио до 3 лица 360 € 360 € 360 € 327 € 285 € 237 € 190 € 152 € 122 €
  335 € 335 € 335 € 305 € 266 € 221 € 177 € 142 € 114 €
Студио до 4 лица 382 € 382 € 382 € 348 € 302 € 252 € 202 € 162 € 129 €
  356 € 356 € 356 € 324 € 281 € 235 € 188 € 151 € 120 €

 

Доплата за превоз по намалени цени

Термин 20.05 27.05 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07 22.07
Возрасен 10 € 10 € 15 € 15 € 30 € 30 € 30 € 30 € 30 € 30 €
Дете 5 € 5 € 10 € 10 € 20 € 20 € 20 € 20 € 20 € 20 €

 

Термин 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09 23.09
Возрасен 30 € 30 € 30 € 30 € 30 € 15 € 15 € 10 € 10 €
Дете 20 € 20 € 20 € 20 € 20 € 10 € 10 € 5 € 5 €

Во цената е вклучено:
- Наем на студио за 7 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот

 

Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- Употребата на клима уред во објектот е бесплатна (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.