Вила Скаут

Вила Скаут

ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни и со четворокреветни соби (2+2). Секоја соба има клима, тоалет и фрижидер. Користењето на клима уредот е вклуно во цената. (Колона 1 и 2 од табелата, колона 1 – две соби делат едн тоалет/ колона 2 – соба со сопствен тоалет. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Пакет цени

цени по лице за 9 ноќевања со вклучен превоз

Термин Тип на соба 1 Тип на соба 2
29.07 - 07.08 205 € 245 €
07.08 - 16.08 205 € 245 €
16.08 - 25.08 195 € 235 €
25.08 - 03.09 175 € 215 €
03.09 - 12.09 155 € 195 €

 

Поаѓање за Црна Гора:
- Прилеп (стара автобуска) – 02.00 часот)
- Кавадарци 03.00 часот (пумпата кај Росоман)
- Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) 04.00 часот
- Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот

 

Поаѓање од Сутоморе  - 16,00 часот
- Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме. 

 

Во цената е вклучено:
- Наем на соба 9 ноќи
- Повратен превоз
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 5 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот

 

Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- Прво дете   до 13.99 год. ПОПУСТ 50% од цената на аранжманот.
- Второ  дете до 13.99 год. - ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
- Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра).
- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.)

 

Напомени:
- Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/