VILLA ROULA

VILLA ROULA

Villa Roula e oбјект лоциран  на тивката улица, која од главниот градски коридор се спушта кон морето. Иако е постара куќа, таа сепак се карактеризира со својата уреденост, малиот и убав двор, како и непосредната близина до повеќето градски содржини. Во својот состав, таа брои неколку студија кои се опремени со мини кујни, балкони и соодветен ентериер. Сите имаат ТВ и клима уред со доплата. Освен стандардните студија, во објектот има и две соби кои имаат засебни тоалети но сепак делат заедничка кујна. Доколку се користат од истите гости или поголемо семејство, даваат претстава за одличен апартман.

Наем на студио/апартман

цени за цело студио/апартман за 7/8/9 ноќевања без превоз

Претпродажба до 20.04.2018
Термин 01.06 09.06 16.06 23.06 30.06 09.07 19.07 27.07
Студио за 2 лица (eco) 143 € 157 € 173 € 190 € 268 € 295 € 324 € 347 €
  133 € 147 € 161 € 177 € 250 € 275 € 302 € 323 €
Студио за 2 лица 163 € 179 € 197 € 216 € 305 € 336 € 369 € 395 €
  152 € 167 € 184 € 201 € 284 € 313 € 344 € 368 €
Студио до 3 лица 178 € 196 € 216 € 237 € 335 € 369 € 405 € 434 €
  166 € 183 € 201 € 221 € 312 € 344 € 377 € 404 €

 

Термин 05.08 14.08 23.08 01.09 08.09 15.09 22.09
Студио за 2 лица (eco) 347 € 347 € 289 € 196 € 170 € 136 € 109 €
  323 € 323 € 269 € 183 € 159 € 127 € 102 €
Студио за 2 лица 395 € 395 € 330 € 223 € 194 € 155 € 124 €
  368 € 368 € 307 € 208 € 181 € 145 € 116 €
Студио до 3 лица 434 € 434 € 362 € 245 € 213 € 170 € 136 €
  404 € 404 € 337 € 228 € 199 € 159 € 127 €


Доплата за превоз по намалени цени

Термин 01.06 09.06 16.06 23.06 30.06 09.07 18.07 27.07
Возрасен 25 € 35 € 45 € 50 € 50 € 50 € 50 € 50 €
Дете 18 € 25 € 33 € 36 € 36 € 36 € 36 € 36 €

 

Термин 05.08 14.08 23.08 01.09 08.09 15.09 22.09
Возрасен 50 € 50 € 50 € 50 € 45 € 35 € 25 €
Дете 36 € 36 € 36 € 36 € 33 € 25 € 18 €


Во цената е вклучено:

- Наем на студио/апартман за 7/8/9 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот


Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен)
- Во Студио за 2 лице еco, две студија користат заедничка кујна со одвоени прибори и ладилници
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.