VILLA THOMAS

VILLA THOMAS

Во мирниот дел на Лименарија, недалеку од вилата Сотирија се наоѓа Villa Thomas. Со својата надворешност, која е надополнета со убавото зеленило, станува допадлива веќе при првата средба со неа. Во својот состав има повеќе единици за сместување, студија и апартмани, сите опремени со соодветен мебел, мини кујни и балкони со гарнитури за седење. За гостите е обезбеден Wi-Fi интернет, ТВ и клима уред со доплата. Паркирањето на возилата е можно во непосредна близина на објектот.

Наем на студио/апартман

цени за цело студио/апартман за 7/8/9 ноќевања без превоз

Термин 27.07 05.08 14.08 23.08
Студио за 2 лица 386 € 386 € 386 € 321 €
Апартмани до 4 лица 569 € 569 € 569 € 474 €

 

Термин 01.09 08.09 15.09 22.09
Студио 2 лица 218 € 189 € 152 € 121 €
Апартмани до 4 лица 321 € 279 € 223 € 179 €


Доплата за превоз по намалени цени

Термин 27.07 05.08 14.08 23.08
Ворзасен 50  50  50  50 
Дете 36  36  36  36 

 

Термин 01.09 08.09 15.09 22.09
Возрасен 50  45  35  25 
Дете 36  33  25  18 

 

Во цената е вклучено:
- Наем на студио/апартман за 7/8/9 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот


Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.