VILLA MARINOS

VILLA MARINOS

Marinos Apartments е одлична куќа за сместување, која се наоѓа на околу 150 метри од песочната плажа и околу 350 метри од центарот на Лаганас. Овој објект во својот состав брои повеќе двокреветни и трокреветни студија за сместување, сите опремени со сопствена кујна, балкон, тоалет и соодветен мебел. Убаво уредените соби располагаат и со клима уред, со можност за користење со доплата.

Наем на студио

цени за цело студио за 7 или 9 ноќевања без превоз

Термин 27.07 05.08 14.08
Студио за 2 лица 404 € 404 € 336 €
Студио до 3 лица 467 € 467 € 389 €

 

Термин 23.08 01.09 08.09 15.09
Студио за 2 лица 280 € 182 € 146 € 117 €
Студио до 3 лица 324 € 210 € 168 € 135 €


Доплата за превоз по намалени цени

Термин 26.07 04.08 13.08
Возрасен 75 € 75 € 75 €
Дате 55 € 55 € 55 €

 

Термин 22.08 31.08 07.09 14.09
Возрасен 75 € 75 € 65 € 60 €
Дете 55 € 55 v 45 € 40 €

 

Во цената е вклучено:
- Наем на студио за 7 или 9 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот


Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- Употребата на клима уред во објектот е бесплатна (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.